Ludzie mogą się podobać bądź taki zblazowany na imprezach

Ludzie mogą się podobać bądź taki zblazowany na imprezachLudzie się podobać, może chcesz się trzymać z dala od super w ten weekend Bowl stron, aby uniknąć żywności grzebać.

Nowy badanie pokazuje, że ludzie, którzy mają silne pragnienie, aby zadowolić innych, mają tendencję do przejadania się w sytuacjach społecznych, nawet jeśli nie jesteś głodny.

Są one również bardziej prawdopodobne, aby poddać w jedzeniu są zazwyczaj unikają, jak tłuste przekąski i desery.

“Ludzie się podobać czuć się bardziej silną presją, aby jeść, gdy uważają, że ich spożywanie pomaga drugiemu człowiekowi czuć się bardziej komfortowo” – mówi badacz Julia Exline, doktor nauk medycznych, Case Western rezerwa psycholog, w komunikacie prasowym.

Według naukowców, mówić ” nie ” uchwytach lub pizzy na imprezie-to trudne dla wszystkich, gdy inni je jedzą. Ale ludzie się podobać szczególnie wrażliwe na nacisk ze strony rówieśników i chcą dopasować to, co inni jedzą.

Ponadto, aby rozpieszczać swoją dietę, naukowcy twierdzą, że ciśnienie wywołane je za emocjonalnych kosztów dla ludzi świętych.

“Ci, którzy przejadają, aby podobać się innym, zwykle żałują swojego wyboru później” – mówi Exline. “To nie czuje się dobrze poddawać się społecznej presji.”

Jadł, aby zadowolićJadł, aby zadowolić

W trakcie badania naukowcy badali wpływ presji społecznej na zasilanie w dwóch różnych sytuacjach z udziałem około 100 studentów. Wszyscy uczestnicy przeszli wcześniej badanie wskazywało na to, że ich silne pragnienie, aby podobać się innym.

W pierwszej sytuacji, uczniom zostały zaproponowane miskę M&M cukierków od nieznajomych, którzy myśleli, był inny uczestnik badania. Badacze mierzyli, ile cukierków wzięli i potem studentów o tym, ile jedli i dlaczego.

Wyniki wykazały, że ludzie się podobać, zazwyczaj jedzą więcej, jeśli myśleli, że ich koledzy, chciał ich jeść.

Ponadto, ludzie się podobać mieli większą chęć dopasować liczbę swoich rówieśników zjadł. Byli także prawdopodobni powiedzieć, że chcieli, aby inny człowiek czuł się komfortowo.

“Oni nie chcą kołysania łodzi lub zakłócić poczucie społecznej harmonii” – mówi Exline.

Naukowcy twierdzą, że efekty te były szczególnie znaczące, ponieważ sytuacja-krótka wymiana z nieznajomym-był ten, w którym społeczne ciśnienie powinny były minimalne.

Presji Zachęca Do Przejadanie sięPresji Zachęca Do Przejadanie się

W drugim eksperymencie badacze poprosili uczestników przypomnieć sobie sytuację, w której próbowali uniknąć przejadania się lub spożywania określonych produktów spożywczych (żywności lub deser), i były z innym człowiekiem, który chciał zjeść lub się przejeść produktów, które starali się uniknąć.

Większość sytuacji, w których uczestników, biorących udział w bliskie relacje. Wyniki wykazały, że ludzie, którzy byli ludzie się podobać zaczęli coraz bardziej odczuwać, że inny człowiek będzie czuć się zagrożone, jeśli nie jedli.

Ludzie się podobać także byli prawdopodobni donosić:

  • Martwić się o swoich relacjach z drugim człowiekiem
  • Bardziej emocjonalne doświadczenia na temat sytuacji
  • Większą chęć zaspokojenia inne
  • Poddając się społecznej presji w żywności więcej
  • Poczucie mniejsze zadowolenie z wyników

Naukowcy twierdzą, że ludzie się podobać istnieje silne pragnienie, aby uniknąć stwarzających zagrożenie dla innych, i włożył wiele wysiłku w to, aby inni czuli się komfortowo. W sytuacjach, gdy jedzenie jest w centrum uwagi, to pragnienie, aby zadowolić może być niebezpieczne dla ich diety.

“Prawie wszyscy byli w sytuacji, w której czuli to ciśnienie, ale ludzie się podobać, wydają się być szczególnie wrażliwe na niego” – mówi Exline.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *